Výjimečný dekorační talíř inspirovaný dílem Leonarda da Vinciho


Sidonie

Jak přiblížit dokonalost italského renesančního mistra Leonarda da Vinciho v moderním praktickém využití? Nápad do dnešních dnů přenesli umělci z italské manufaktury Sidonia.

„Kreativita zabírá prostor, ve kterém se pohybuje lidská mysl, prostor nesouvislý a neexistující v klasickém smyslu slova. Místo pro hravost a experimentování s materiály a barvami,“ říká René, který patří mezi zakladatele Sidonie.

Dekorační talíř Leonardo Poesia

Dekorační talíř Leonardo Poesia Starorůžová/šedá – 32 cm je přitažlivost sama o sobě. Každý detail na talíři byl pečlivě plánovaný a vyniká symboly Leonardova díla. Talíř byl vytvořen na počest italského umělce Leonarda da Vinci, který si byl vědom toho, že umění je „diskrétní pohled na věc“.

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci se narodil 15. dubna 1452 v malém městečku Vinci. Byl zakladatelem italské renesance, a jeho světový význam spočívá především v malířském a sochařském umění. Byl úžasný vědec a vynálezce. Jeho obrazy, mezi něž patří Monu Lisa, Poslední večeře a Monašský kněz, se staly symbolem umění svých dob.

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci byl zároveň i vynálezce, který přišel s množstvím nápadů v oblasti vojenství, architektury, malířství, sochařství a hudby. Mezi jeho vynálezy patří například padák nebo torpédo, které mohou být využity dodnes. Stejně tak se také stal největším anatomem své doby.

Sidonie

Náročná práce se přenesla do moderního světa výjimečností a kreativitou manufaktury Sidonia. Jejich filozofie je jednoduchá, nenásilná a přitom dokonalá v každém detailu. Každý talíř je totiž obsahován mnoha symbolicky vyjádřenými nápady a inspiracemi z díla Leonarda da Vinci.

Dekorační talíř Leonardo Poesia Starorůžová/šedá – 32 cm je výjimečným kouskem, který bude dokonalým doplňkem vaší domácnosti. Jeho kreativní nápaditost a dokonalá kvalita z něj dělají vyhledávaný produkt pro všechny nejen milovníky umění.

Dekorační talíř Leonardo Poesia

© 2021 Sidonia