Ascot rainbow – trvalka plná barev, která rozjasní každou zahradu

Ascot rainbow trvalka

Ascot duha trvalka obsahuje různé léčivé sloučeniny, včetně flavonoidů, fenolických kyselin a polysacharidů. Tyto látky mají silné protizánětlivé a antioxidační účinky, které mohou pomoci posílit imunitní systém a snížit riziko infekcí. Rostlina také obsahuje látku nazývanou echinacin, která je známá svými antimikrobiálními vlastnostmi.

Původ a historie trvalky Ascot duha

Trvalka Ascot duha je krásná rostlina pocházející z čeledi hvězdnicovité. Její původ lze vystopovat až do tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Kvetení této rostliny je opravdu neuvěřitelné a připomíná duhu, což jí vlastně i dalo jméno.

Trvalka Ascot duha ve světě

Trvalka Ascot duha ve světě

Využití trvalky Ascot duha

Charakteristika a vlastnosti rostliny

Trvalka Ascot duha (Ascot Rainbow) je okrasná rostlina, která se vyznačuje nádhernými květy a netradičními barvami. Tato rostlina patří do čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) a je známá pro svou pevnou a odolnou povahu.

Květy

Květy

Růstové podmínky

Ascot duha je odolná proti nemocem a škůdcům, což z ní činí snadno udržovatelnou rostlinu. Je vhodná pro začátečníky i zkušené zahradníky, kteří ji ocení pro její odolnost a nízkou náročnost na péči.

Podmínky pro pěstování Ascot duha

Podmínky pro pěstování Ascot duha

Světlo

Ascot duha preferuje polostín nebo slunné stanoviště, kde je dostatek světla, ale není příliš vystavená přímému slunci. Vyhýbejte se příliš temným a stinným oblastem, které by mohly omezovat růst rostliny.

Půda

Teplota

Zálivka

Výhody a využití trvalky Ascot duha

Trvalka Ascot duha je oblíbenou rostlinou mezi zahradníky díky svým mnoha výhodám a širokému spektru využití. Tato rostlina je vysoce dekorativní a přináší do zahrady neopakovatelný barevný efekt. Její pestrobarevné květy svým vzhledem připomínají duhu a přitahují pozornost jakéhokoli okouzlujícím způsobem.

Sazenice a brzký vývoj rostliny

Pro získání sazenic z semen se doporučuje semena před výsevem namočit na několik hodin do vody, aby se zvýšila jejich klíčivost. Poté se semena zasévají do vlhkého a propustného substrátu na hloubku asi 1-2 cm. Při teplotě okolo 20-25 °C by semena měla klíčit do 14-21 dnů. Po vyklíčení se sazenice přesazují do samostatných květináčů s plodnou zeminou a umisťují se na světlé a teplé místo.

Do 2-3 let od výsadby by měly rostliny dosáhnout plné velikosti a začít kvést. Správnou péčí o rostliny a dodržováním potřebného prostoru a živin se dá dosáhnout brzkého vývoje rostlin a získání bohaté a krásné kvetoucí zahrady plné trvalek Ascot duha.

Péče a údržba rostliny Ascot duha

Pro zajištění zdravého růstu a krásného vzhledu trvalky Ascot duha je nezbytná správná péče a údržba rostliny. Následující tipy vám pomohou ve správném péči o tuto rostlinu:

Hnojení: Ascot duha musí být pravidelně hnojena, aby získala potřebné živiny pro zdravý růst. Doporučuje se používat organické hnojivo nebo speciální hnojivo pro květinové rostliny. Hnojte podle pokynů na obalu hnojiva.

Podpěra rostliny: Někdy je nutné podpírat rostlinu Ascot duha, zejména pokud roste větší nebo těžší květ. Použijte tyč nebo obruč a pevně jištěte rostlinu, abyste zabránili jejímu převrácení nebo poškození.

Sledováním těchto tipů a pravidelnou péčí a údržbou se váš Ascot duha bude těšit zdravému a krásnému růstu a bude vám dlouho radovat květy svými barevnými květy.

Možné problémy při pěstování Ascot duha