Darja Slonova

Jmenuji se Darja Slonová a jsem profesorkou mikrobiologie a veřejného zdraví na Univerzitě Karlově v Praze. Během své kariéry jsem se specializovala na studium nitrobuněčného parazitismu a vedla jsem kurzy o parazitárních onemocněních, lékařské ekologii a ekologii.

Moje vášeň pro mikrobiologii a veřejné zdraví začala již v prvních letech studia, kdy jsem si uvědomila, jak důležité je porozumět mikroskopickým organismům kolem nás a kontrolovat je. Během studia medicíny jsem se začala zajímat o studium parazitárních onemocnění a jejich dopad na veřejné zdraví. Tento zájem mě vedl k dalšímu výzkumu v této oblasti.

Zkušenosti z výuky a výzkumu mi umožňují nejen sdílet své znalosti se studenty, ale také aktivně pokračovat ve výzkumu v oblasti mikrobiologie. Věřím, že vzdělávání a výzkum v této oblasti hrají klíčovou roli při zajišťování veřejného zdraví a vývoji nových metod boje proti nemocem.

Jedním z nejzajímavějších aspektů mé práce je možnost spolupracovat s dalšími vědci a studenty z různých zemí. To mi dává příležitost prohlubovat své znalosti a učit se novým výzkumným a výukovým metodám.

V mé laboratoři se aktivně zabýváme výzkumem mechanismů interakce mezi parazity a jejich hostiteli a vývojem nových metod diagnostiky a léčby parazitárních onemocnění. Mým cílem je, aby náš výzkum přispěl k pochopení a kontrole těchto onemocnění a také ke zlepšení veřejného zdraví na celém světě.

V konečném důsledku mi jde v životě a práci o to, abych pomáhala lidem zůstat zdraví a žít šťastný život.