Dračík trvalka – Tipy a triky pro pěstování a péči o tuto vzácnou rostlinu

Dračík trvalka

Krása dračíku trvalky

Pěstování dračíku trvalky

Vyzkoušejte vysadit dračík trvalku ve vaší zahradě a podívejte se, jak se květina stane krásnou ozdobou vašeho zahradního ráje!

Základní informace o dračíku trvalce

Dračík trvalka je nenáročná rostlina na péči a snadno se pěstuje jak ve volné přírodě, tak i v květináči na balkoně nebo v interiéru. Vyžaduje světlé stanoviště s přímým slunečním světlem a dobře propustnou půdu. Je vhodné pravidelně zalévat rostlinu, ale před zalitím je nutné nechat půdu vyschnout. Přihnojování se doporučuje jednou za měsíc speciálními hnojivy pro zelené rostliny.

Pěstování dračíku trvalce ve vaší zahradě

1. Vyberte vhodné místo

Dračík trvalka (Hosta) je nenáročná rostlina, která se nejlépe daří na polostinném až stinném stanovišti. Vyberte tedy místo ve vaší zahradě, které je chráněno před přímým slunečním zářením. Roste nejlépe ve vlhké a propustné půdě, která obsahuje živiny. Připravte si tuto půdu před výsadbou.

2. Výsadba dračíku trvalce

2. Výsadba dračíku trvalce

3. Zalévání

4. Hnojení

5. Péče

5. Péče

Péče o dračík trvalku je poměrně snadná. Pravidelně odstraňujte uschlé listy a květy, které mohou narušovat zdravý vzhled rostliny. Také vytrhávejte plevele, které by mohly soutěžit o živiny s dračíkem trvalkou. Pokud rostlinu postihuje plíseň nebo škůdci, použijte vhodný přípravek k léčbě nebo odstranění.

Dračík trvalka má také schopnost růst ve stínu, což je velmi užitečné pro zahradníky, kteří mají málo slunečných míst ve své zahradě. Rostlina vytváří hustý trs, který nepropouští světlo a tím brání růstu plevelů.