Hemerocallis calico jack – krásný květina s velkými, pestře zbarvenými květy a pevným kořenovým systémem, který je oblíbený mezi zahradníky

Hemerocallis calico jack

Hemerocallis calico jack je robustní odrůda květiny, která patří do čeledi Hemerocallidaceae. Tato květina je populární mezi zahradníky díky svým výrazným a pestrým květům. Calico jack je středně velká rostlina, která dosahuje výšky přibližně 60 cm.

Popis květu

Květ Hemerocallis calico jack je nádherný a jedinečný. Jeho okvětní lístky mají různé barvy, včetně oranžové, červené a žluté. Květ má průměr asi 12 cm a je tvořen šesti okvětními lístky, které mají zubaté okraje. Uprostřed květu se nachází trubičkovitý pestík, který je překryt bílým prašníkem.

Vzhled a vlastnosti Hemerocallis calico jack

Hemerocallis calico jack je rostlina náročná na světlo, preferuje slunná až polostinná stanoviště. Rostlina je také náročná na vlhkost půdy, proto je vhodné pravidelně zalévat. Její pěstování je poměrně jednoduché a není příliš náchylná na choroby a škůdce.

  • Optimální teplota pro pěstování Hemerocallis calico jack je 20-25 °C.
  • Rostlina preferuje propustnou půdu s dostatečným množstvím živin.
  • Doporučuje se pravidelně odstraňovat odkvetlé květy.

Popis květu, vzhled a vlastnosti Hemerocallis calico jack

Tato odrůda Hemerocallis calico jack je velmi odolná a nenáročná na pěstování. Roste nejlépe na slunných a mírně vlhkých místech. Vyžaduje dobře propustnou půdu s dostatečným množstvím živin. Je velmi snadno udržovatelná rostlina, která se přizpůsobí různým pěstitelským podmínkám.

Jak správně pěstovat Hemerocallis calico jack

Výběr vhodného stanoviště

Příprava půdy

Výsadba rostliny

Zálivka a hnojení

Hemerocallis calico jack potřebuje pravidelnou a dostatečnou zálivku, zejména v teplém období. Pokud je půda suchá, zalévejte rostlinu každé 2-3 dny. Rostlina také oceňuje hnojení pravidelným přísunem vhodného hnojiva pro trvalky.

Péče o rostlinu

Výhody Nevýhody
– snadná pěstovatelnost – vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení
– dlouhé kvetení
– atraktivní květy – citlivá na přímé sluneční záření
– bohatý výběr barev – náchylná na choroby

Jak správně pěstovat Hemerocallis calico jack

Pěstování Hemerocallis calico jack je poměrně jednoduché, ale vyžaduje určitou péči a pozornost. Následující tipy vám pomohou dosáhnout úspěšného pěstování tohoto květu:

Výběr vhodného stanoviště

Příprava půdy

Před výsadbou Hemerocallis calico jack je nezbytné připravit vhodnou půdu. Květ preferuje propustnou a vlhkou půdu s dobrou drenáží. Doporučuje se přidat kompost nebo jiný organický materiál do půdy pro zlepšení její struktury a výživy rostlin.

Květ Hemerocallis calico jack je nenáročný na půdu, ale vyhněte se příliš kyselé nebo silně alkalické půdě.

Zálivka a hnojení

Existuje několik způsobů, jak množit Hemerocallis calico jack, včetně dělení trsů a semen. Dělení trsů je nejběžnější a nejjednodušší metoda. Provádí se na jaře nebo na podzim, kdy je rostlina v klidu. Rozdělte trsy opatrně a zasaďte je do připravené půdy.

Případné problémy a péče

Pravidelně odstraňujte vadlé nebo uschlé listy a květy a udržujte rostlinu čistou. Tím snížíte riziko infekcí a podpoříte zdravý růst a kvetení Hemerocallis calico jack.

Zde je několik užitečných tipů pro úspěšné pěstování Hemerocallis calico jack:

Sledujte tyto tipy a váš Hemerocallis calico jack vám bude děkovat krásným a hojným kvetením.

Tipy pro úspěšné pěstování Hemerocallis calico jack

  1. Vyberte vhodné místo: Hemerocallis calico jack preferuje slunné nebo polostinné místo. Vyberte místo, které dostává minimálně 6 hodin slunečního světla denně.
  2. Připravte půdu: Dobře odvodněná půda s dostatečným obsahem organického materiálu je ideální pro pěstování Hemerocallis calico jack. Doporučuje se přidat kompost nebo jiný organický materiál do půdy před výsadbou.
  3. Odstraňujte vadlé květy: Pravidelně odstraňujte vadlé květy, abyste podpořili další kvetení rostliny.
  4. Chráníte proti škůdcům: Sledujte rostlinu a v případě potřeby použijte vhodné ochranné prostředky, abyste zabránili poškození škůdci.