Hemerocallis corky – kvetoucí krása a odolnost pro váš zahradní ráj

Hemerocallis corky

Hemerocallis corky, česky nazývaná také Česnek korkovitý, je trvalka s nádhernými květy, která přináší do zahrady neuvěřitelnou barevnou paletu. Tato rostlina pochází z čeledi liliovitých a je známá svou výjimečnou odolností vůči různým podmínkám prostředí.

Více informací o této krásné rostlině naleznete v naší následující článkové sérii, kde se zaměříme na pěstování, přípravu půdy a další tipy, které vám umožní mít krásnou zahradu plnou živých barev po celý rok.

Výjimečně prostředně velký květ

Hemerocallis corky je odrůda kosatce, která je známá svým výjimečným středně velkým květem. Květina je velmi krásná a přitahuje pohled, což z ní činí oblíbenou volbu pro okrasné zahrady.

Pěstování Hemerocallis corky v zahradě

Péče o Hemerocallis corky

Parametr Hemerocallis corky
Výška 60-70 cm
Šířka 40-50 cm
Barva květu Oranžová a zlatá
Doba kvetení Červen až srpen

Pěstování Hemerocallis corky v zahradě

Výběr vhodného stanoviště

Výběr vhodného stanoviště

Hemerocallis corky preferuje slunné stanoviště. Mělo by být umístěno na místě s dobrou propustností půdy, která je bohatá na živiny. Dbejte na to, aby rostlina nebyla vystavena přímému slunci po celý den, zejména v horkých letních dnech, aby nedocházelo k popálení listů.

Příprava půdy a výsadba

Hemerocallis corky se vysazuje do jámy o rozměrech přibližně 30 cm x 30 cm. Do jámy přidejte trochu kompostu a dobře ho promíchejte s okolní půdou. Poté zasaďte rostlinu do jámy a dobře ji zavlažte.

Zálivka a hnojení

Zakončení péče po odkvětu

Váš Hemerocallis corky vám za příkladnou péči odmění svými nádhernými květy, které budou ozdobou vaší zahrady. Sledujte jeho potřeby a postupujte podle uvedených doporučení a rostlina vám bude dlouhodobě dělat radost.

Výběr vhodného stanoviště

Hemerocallis corky potřebuje slunné stanoviště s dobře propustnou půdou. Vyberte místo, které dostává dostatek slunečního světla a je chráněné před větrem. Půda by měla být lehká a vlhká, ale dobře odvodněná.

Zalévání a hnojení

Hemerocallis corky potřebuje pravidelné zalévání. Udržujte půdu stále mírně vlhkou, ale nezalévejte příliš často, abyste se vyhnuli přemokření kořenů. Během vegetačního období pravidelně přihnojujte rostlinu hnojivem bohatým na dusík, fosfor a draslík.

Zalévejte rostlinu ráno, aby se půda měla šanci dobře vyschnout před soumrakem. Pokud si povšimnete příznaků přemokření nebo kořenových hnilob, snižte zalévání a zlepšete odvodnění.

Rozmnožování a péče o rostlinu

Rozmnožování a péče o rostlinu

Hemerocallis corky se rozmnožuje pomocí dělení trsů. Nejvhodnější období pro dělení je na jaře nebo na podzim, kdy rostlina není v plném květu. Rozdělte trs na menší části a vysaďte je do připravené půdy. Dbejte na to, aby každá část měla kořenový systém a alespoň jednu stopku.