Hemerocallis crimson pirate – krásný květ s bohatým karmínovým nádechem

Hemerocallis crimson pirate

Popis odrůdy Hemerocallis crimson pirate

Popis odrůdy Hemerocallis crimson pirate

Hemerocallis crimson pirate je červený druh květu, který je často používán v zahradách a parcích. Tato odrůda je velmi populární díky svému krásnému květu a jednoduchému pěstování.

Hemerocallis crimson pirate je velmi odolná a nenáročná rostlina, která je vhodná pro různé půdní podmínky. Nejlepší je však pěstovat ji na slunném místě s dobře propustnou půdou. Rostlina není příliš náročná na vodu, ale při suchém počasí je vhodné ji pravidelně zalévat.

Pěstování Hemerocallis crimson pirate

Pěstování Hemerocallis crimson pirate

Výběr vhodného stanoviště

Výběr vhodného stanoviště

Hemerocallis crimson pirate je odrůda, která preferuje slunné až polostinné stanoviště. Vyberte mu místo, kde je dostatek slunečního světla, ale zároveň nepřímé osvětlení, aby se rostlina nenadýmala teplem. Vyhněte se přímému slunečnímu svitu během nejteplejších hodin dne, který by mohl spálit listy a květy rostliny. Pokud máte možnost, umístěte Hemerocallis crimson pirate do místa s dobrým prouděním vzduchu, aby se zabránilo vzniku plísní a jiných chorob.

Příprava půdy

Příprava půdy

Zálivka a hnojení

Zálivka a hnojení

Pravidelná zálivka je nezbytná pro zdravý růst a kvetení Hemerocallis crimson pirate. Rostlinu zalévejte pravidelně, a to zejména v období sucha. Zároveň se vyhněte přemokření půdy, které by mohlo vést k hnilobě kořenů. Během vegetačního období je vhodné rostlinu pravidelně přihnojovat vhodným hnojivem pro kvetoucí rostliny. Dodáte tak rostlině potřebné živiny pro zdravý růst a bohaté kvetení.

Péče o odrůdu Hemerocallis crimson pirate

Péče o odrůdu Hemerocallis crimson pirate

Péče Popis
Zálivka
Hnojení
Odplevelení
Podpěra
Multčování
Přesazování
Postřik proti škůdcům a chorobám

S použitím těchto péčových postupů a věnováním dostatečné pozornosti Hemerocallis crimson pirate je možné dosáhnout zdravého a krásně kvetoucího exempláře.