Hemerocallis fulva – Krása a pestrost jedné z nejpopulárnějších květin v zahradách

Hemerocallis fulva

Vlastnosti Pěstování Péče
Tato rostlina preferuje slunná a mírně vlhká stanoviště s dobře propustnou půdou.
Seeds can be sown directly in the garden in the fall or indoors in pots in the spring. Young plants should be transplanted to their permanent location in the garden after the last frost. Zralá semena mohou být vysazena přímo na zahradu na podzim nebo v květináčích uvnitř v domácích podmínkách na jaře. Mladé rostliny by měly být vysazeny na jejich trvalé místo v zahradě po posledním jarním mrazu.

Vybrané květenství

Správné období pro výsadbu zlatohoru tmavočerveného je na jaře nebo na podzim. Vhodné růstové podmínky pro tuto rostlinu zahrnují slunnou polohu s dostatečným množstvím světla a mírně kyselou půdu. Během vegetačního období je vhodné pravidelně hnojit rostlinu organickým hnojivem.

Krátkověké květy

Krátkověké květy

Péče o krátkověké květy

Závěr

Odolný keř

Tento odolný keř je schopný odolávat i nepříznivým klimatickým podmínkám, včetně mrazu a suše. Je vhodný pro pěstování v různých oblastech a je odolný vůči chorobám a škůdcům.

Snadná údržba

Zálivka

Hnojení

Hnojení

Zahradní úklid

Příprava na zimu

Příprava na zimu

Popis
Zálivka Pravidelně zalévat, udržovat vlhkou půdu.
Hnojení Dodatečné hnojení pro posílení růstu a kvetení.
Zahradní úklid Odstraňovat suché květy, vadné listy, udržovat prostor kolem rostliny čistý.
Příprava na zimu Chránit rostlinu před příliš hlubokým mrazem pomocí mulčovacího materiálu.

Správné období pro výsadbu

Nejlepší je připravit půdu před výsadbou rostliny. Je vhodné odstranit plevel a uvolnit půdu pomocí hrábě nebo rýče. Poté je možné přidat živiny do půdy, například kompost nebo hnojivo.

Po výsadbě je žádoucí mulčování okolo rostliny. Mulč zlepšuje kvalitu půdy a chrání kořeny rostliny před přílišným vysycháním. Lze použít například slámu, rašelinu nebo kůru.

Vhodné růstové podmínky

  • Slunce: Tato rostlina potřebuje hodně slunce. Je nejlepší ji umístit na místo, kde je vystavená přímému slunečnímu světlu nejméně 6 hodin denně.
  • Půda: Hemerocallis fulva preferuje půdu bohatou na živiny s dobrou odvodnění. Je vhodné přidat kompost nebo jiné organické hnojivo do půdy před výsadbou rostliny.
  • Hnojení: V průběhu vegetačního období je vhodné rostlinu pravidelně hnojit roztokem univerzálního hnojiva nebo speciálně vyvinutým hnojivem pro Hemerocallis fulva. Dodávání živin pomáhá podpořit její růst a kvetení.
  • Teplota: Tato rostlina je odolná vůči chladu a snese mírné mrazy. Optimální teplota pro její růst a kvetení se pohybuje mezi 18-25 °C.
  • Přesazování: Je vhodné přesadit rostlinu každé 2-3 roky, aby měla dostatek místa pro růst a vyživování. Přesazování se provádí nejlépe na jaře nebo na podzim.

Správné zalévání

Hnojení

Odstraňování odkvetlých květů

Řezání listů

Zimní ochrana