Hemerocallis hallův růžový – pěstování, péče a další tipy pro výsadbu

Hemerocallis hall's pink

Popis květu a listů:

Péče a podmínky pro pěstování:

Roční cyklus růžového Hemerocallisu:

Rozmnožování a šíření:

Významná rostlina zahrady

Popis květu a listů

Popis květu a listů

Správná péče o rostlinu

Péče a podmínky pro pěstování

Péče a podmínky pro pěstování

Poloha a osvětlení

Hemerocallis hallův růžový upřednostňuje slunné až polostinné stanoviště. Je vhodné umístit jej na místo s dostatečným přístupem ke slunečnímu světlu, ale také s ochranou před přímým poledním slunečním zářením. Dobře se uplatní na výškových zahradních terasách a skalnatých záhonech.

Půda a zálivka

Půda a zálivka

Hnojení a odrůdy

Hnojení a odrůdy

Rostlina Hemerocallis hallův růžový dobře reaguje na pravidelné hnojení. Doporučuje se používat hnojiva bohatá na dusík a fosfor, která podporují růst a kvetení. Existuje mnoho odrůd Hemerocallis hallův růžový s různými barvami květů a tvary listů. Při výběru odrůdy je možné se rozhodovat podle preferencí květináře a požadavků stanoviště.

Roční cyklus růžového Hemerocallisu

Roční cyklus růžového Hemerocallisu

Růžový Hemerocallis je vytrvalou rostlinou s životností až několik desítek let. Jeho roční cyklus se skládá z několika fází, které střídají sebou a hrají důležitou roli při pěstování a péči o tuto rostlinu.

V zimě je rostlina v dormanci, což je doba odpočinku, která ji připravuje na náročné podmínky. Růžový Hemerocallis je velmi odolný a v našich zeměpisných šířkách by měl být schopen přežít i tvrdé mrazy a sněhovou pokrývku.

Rozmnožování a šíření