Hemerocallis paprika flame – výjimečně krásná odrůda trvalky se svítivě oranžovými květy a ohnivě červeným středem

Hemerocallis paprika flame

Hemerocallis paprika flame je odrůda denních líbezných, která se vyznačuje jasně oranžovými až červenými květy, které připomínají tvar papriky. Tato odrůda je oblíbená mezi zahradníky díky svému výraznému zbarvení a středně velkým květům.

Paprika flame je vysoce výnosná rostlina a snadno se pěstuje v různých typech půd. Preferuje vlhkou a dobře propustnou půdu, která je obohacena organickým hnojivem. Je doporučeno rostlinu pravidelně zalévat, aby udržovala optimální vlhkost. Květy se objevují v červnu a červenci a opět se objevují na podzim.

Popis rostliny

Popis rostliny

Hemerocallis paprika flame je vytrvalá bylina s rozměrnými květy. Patří do čeledi kosatcovitých a pochází z Asie. Rostlina dosahuje výšky až 80 cm a vytváří husté trsy s listy nadoblaně zelené barvy.

Listy

Květy

Tento druh kosatce je poměrně nenáročný na péči a dobře roste ve slunci i polostínu. Vyžaduje pravidelné a dostatečné zalévání a dobře propustnou půdu. Rostlina kvete obvykle od června do srpna a lze ji rozmnožovat dělením trsů nebo semeny.

Pěstování Hemerocallis paprika flame

Výběr stanoviště

Výběr stanoviště

Hemerocallis paprika flame je rostlina, která preferuje slunné až mírně stinné stanoviště. Je nejlepší umístit ji na místo s dostatečným množstvím slunečního světla, přičemž je vhodné se vyhnout přímému polednímu slunci. Rostlina rovněž vyžaduje dobrý přísun vzduchu a je vhodné ji umístit na místo, kde nebude příliš stísněná.

Půda a zálivka

Hnojení

Přesazování

Péče o Hemerocallis paprika flame

Péče o Hemerocallis paprika flame je relativně jednoduchá a nevyžaduje přílišnou námahu. Tato odrůda leknínu je velmi odolná vůči chladnému počasí a nenáročná na prostředí, což z ní dělá ideální volbu pro začátečníky i zkušené zahradníky.

Zalévání

Hnojení

Odstraňování odkvetlých květů a řezání listů

Rozmnožování rostliny

Rozmnožování rostliny

Rozmnožování semeny

Rozmnožování dělením oddenků

Rozmnožování Hemerocallis paprika flame je poměrně snadný proces, který vám umožní mít na zahradě ještě více těchto krásných květů. Stačí si vybrat, kterou metodu rozmnožování preferujete a začít s ní pracovat. S trochou péče a trpělivosti se brzy budete moci radovat z nových rostlin.

Problémy a nemoci

Problém nebo nemoc Popis Možnosti řešení
Plísňové infekce
Útok škůdců Prevencí je pravidelné kontrola rostliny a odstraňování případných škůdců. V případě silnějšího napadení je možné použít vhodný insekticid nebo slimákům nastavit pasti.
Nedostatek vody nebo přemokření
Choroby listů Proti chorobám listů je možné použít vhodné chemické přípravky nebo postřikování rostliny určitými roztoky na bázi mýdla nebo ocet.