Hemerocallis siloam olin frazier – krása a jedinečnost květu v zahradě

Hemerocallis siloam olin frazier

Tato rostlina je velmi nenáročná na pěstování a snadno se množí. Vyhovuje jí slunné stanoviště a mírně vlhká půda. Je odolná proti mrazu a snese i chladnější zimní období. Hemerocallis Siloam Olin Frazier je ideální volbou pro zahradníky začátečníky, kteří si chtějí vytvořit krásnou květinovou zahradu plnou barev a vůní.

Popis a charakteristika rostliny

Hemerocallis siloam olin frazier je trvalka ze skupiny leknínovitých, která je původem z Číny. Tato rostlina je známá svými krásnými a živými květy, které rozkvétají na konci jara až začátkem léta.

Vhodné pěstování a údržba

Díky své nenáročnosti na pěstování a pevnému růstu je Hemerocallis siloam olin frazier ideální rostlinou jak pro začátečníky zahradníky, tak i pro zkušené zahradníky, kteří chtějí přidat do své zahrady další barevný prvek.

Pěstování a údržba Hemerocallis siloam olin frazier

Výběr stanoviště a půda

Hemerocallis siloam olin frazier je rostlina, která preferuje slunné a dobře osvětlené stanoviště. Je vhodné ji umístit na místo, které je chráněné před silným větrem. Pokud možno, vyberte místo s poměrně lehkou, humózní a živnou půdou. Rostlina snese i mírně kyselé půdy, ale lépe roste v neutrálním až mírně alkalickém pH.

Zalévání a hnojení

Ochrana před škůdci a chorobami

Rozmnožování a ošetřování

Rostlinu Hemerocallis siloam olin frazier lze množit pomocí dělení trsů v období jara nebo podzimu. Rozdělte trs na menší kusy a přesáďte je na nová stanoviště. Mladé rostliny je třeba pravidelně zalévat a rakevtnout okolní půdu, aby se podpořil jejich růst a odstranění plevele. Dále je třeba odstraňovat starší a suché listy, aby se zlepšil vzhled rostliny a zabránilo se vzniku chorob.

Květení a doba květu

Hemerocallis siloam olin frazier je rostlina, která je známá svým bohatým a nádherným kvetením. Kvete v období letních měsíců, obvykle od června do srpna. Během této doby tento Hemerocallis předvádí své jedinečné květy, které jistě upoutají vaši pozornost.

Květy: oranžové, žluté, růžové, červené
Doba květu:
Délka květu: 1 den
Stanoviště: slunné nebo mírně stinné

Použití a využití rostliny

Pěstitelské využití

Kulturní využití

Hemerocallis siloam olin frazier je rostlina s mnoha využitími, která potěší nejen zahradníky a pěstitelé, ale i milovníky květinového umění.

Napsat komentář