Jarní trvalky – jaké květiny vybrat, aby vaše zahrada zazářila krásou a barevností

Jarní trvalky

Jarní trvalky pro vaší zahradu

Jarní trvalky pro vaší zahradu

Krokus (Krokus)

Květ tulipánu (Tulipán)

Bazalka ((Bazalka)

Panskeé květiny (Viola tricolor)

  • Krokus
  • Tulipán
  • Bazalka
  • Panskeé květiny

Květiny na jaře: barevný začátek roku

Narcisy

Tulipány

Zvolte si vhodné květiny pro vaši zahradu

Květina Barva Výška
Bílá 10 cm
Krokus Fialová, žlutá, bílá 10-15 cm
Šafrán Fialová, žlutá, bílá 10-15 cm
Tulipán Různé barvy 15-60 cm
Hvězdnice Růžová, bílá 20-30 cm

Vyberte si vhodné jarní cibuloviny pro vaši zahradu a přineste do ní krásu a radost po dlouhé zimě.

Jarní cibuloviny: první květiny sezóny

1. Narcisy

2. Tulipány

Pro zajištění dlouhodobého kvetení a zdravého růstu je nutné pravidelně zalévat a hnojit jarní cibuloviny. Vyhněte se také přílišnému zakrývání a odstraňte po odkvětu všechny uschlé květy a stonky.

Podívejte se na různé kombinace jarních cibulovin, například narcisy a tulipány, které společně vytvářejí půvabné květinové aranžmá. Kombinace barev a tvarů květů přidá do vaší zahrady zajímavost a krásu.

Vyberte si své oblíbené jarní cibuloviny a začněte se těšit na krásu, kterou přinesou do vaší zahrady již na začátku jara!

Jak zasadit jarní květiny do zahrady

1. Vyberte vhodné místo

2. Připravte půdu

3. Vytvořte vhodný prostor

Vytvořte dostatečný prostor pro každou rostlinu. Zkontrolujte doporučené rozestupy mezi jednotlivými rostlinami a dodržujte je. Takto zabezpečíte, aby se květinám dostávalo potřebné množství slunečního světla a živin.

4. Zasaďte květiny

Při zasazování květin do země dbejte na to, aby byly kořeny dobře zakořeněné a nebyly poškozené. Pokud zasazujete cibuloviny, umístěte je do země správným směrem, aby vyrostly správně. Připojte květiny k zemi pomocí pevného a kvalitního zeminy.

5. Zalijte květiny

6. Přidávejte hnojivo

7. Odstraňte plevel

8. Péče o květiny

Dbejte na pravidelnou péči o své jarní květiny. Ošetřujte je proti škůdcům a chorobám, pravidelně je zavlažujte a sledujte jejich růst a vývoj.

P

éče o jarní trvalky

Výběr správného stanoviště: Každá rostlina má své specifické požadavky na světlo, vlhkost a půdu. Před výsadbou se proto informujte o potřebách konkrétních jarních trvalek a vyberte jim vhodné stanoviště. Některé druhy preferují slunné místo, jiné pak stín nebo polostín.

Zalévání: Pravidelné a dostatečné zalévání je základem pro správný růst a kvetení jarních trvalek. Voda by měla proniknout do hloubky kořenů, ale zároveň by zemina neměla být přemokřená. V období sucha je třeba květiny zalévat častěji.

Prořezávání: Prořezávání jarních trvalek je důležitým způsobem jak zajistit jejich správný růst a tvorbu květů. Odstraňujte suché a poškozené části rostlin a přizpůsobte tvar a velikost podle potřeb rostliny.

Tipy na kombinace jarních květin v zahradě

Jednotná barevná kombinace

Jedním z možných přístupů je zvolit jarní květiny stejné nebo podobné barvy a vytvořit tak harmonický celek. Například kombinace žlutých narcisů a bílých tulipánů vytváří elegantní a svěží pohled. Pokud zvolíte jednotnou barevnou kombinaci, záhon bude vypadat jedinečně a sofistikovaně.

Kontrastní barevná kombinace

Kontrastní barevná kombinace

Při kombinování jarních květin je také důležité brát v úvahu výšku rostlin. Vyšší květiny by měly být umístěny dozadu, aby nezakrývaly nižší květiny. Je také důležité brát v úvahu termíny kvetení jednotlivých rostlin, abyste měli květy po celou jarní sezónu.

Pusťte svou fantazii na volno a vytvořte si jedinečnou kombinaci jarních květin v zahradě. S těmito tipy na kombinace určitě vytvoříte krásný a okouzlující záhon, který vás potěší celé jaro!