Nejlepší prodejce Hemerocallis

Hemerocallis bestseller

Hemerocallis patří mezi oblíbené rostliny kvůli svým nádherným květům, které se otvírají pouze na jeden den. Tato vytrvalá rostlina se těší velké oblibě mezi zahradníky a sběrateli květin. Jedním z nejprodávanějších druhů této rostliny je Hemerocallis ‚Stella de Oro‘, která je známá pro své zlaté květy a dlouhé kvetení.

Nejprodávanější odrůdy Hemerocallis

Hemerocallis ‚Pardon Me‘ je další oblíbenou odrůdou Hemerocallis. Tato odrůda má krásné červené květy s pronikavým žlutým hrdlem. Květy se otevírají brzy ráno a vydrží až do večera. ‚Pardon Me‘ je také velmi odolná a snadno se pěstuje, což ji činí ideální volbou pro každého zahradníka.

Hemerocallis ‚Chicago Apache‘ je odrůda s krásnými červenými květy a žlutým hrdlem. Květy se otevírají brzy ráno a vydrží až do večera. ‚Chicago Apache‘ je velmi odolná vůči nemocem a škůdcům a je snadno udržovatelná. Tato odrůda přináší do zahrady krásu a eleganci.

Hemerocallis ‚Primal Scream‘ je odrůdou s ohromujícími oranžovými květy. Květy se otevírají brzy ráno a vydrží až do večera. ‚Primal Scream‘ je velmi odolná vůči nemocem a škůdcům a je velmi snadno udržovatelná. Tato odrůda přináší do zahrady intenzivní barvu a krásu.

Hemerocallis ‚Purple de Oro‘ je odrůdou s elegantními fialovými květy. Květy se otevírají brzy ráno a vydrží až do večera. ‚Purple de Oro‘ je velmi odolná vůči nemocem a škůdcům a je velmi snadno pěstovatelná. Tato odrůda přináší do zahrady krásu a vznešenost.

Hemerocallis ‚Double Pardon‘ je odrůdou s krásnými červenými květy se žlutým hrdlem. Květy se otevírají brzy ráno a vydrží až do večera. ‚Double Pardon‘ je velmi odolná a snadno se pěstuje. Tato odrůda je velmi atraktivní a přináší do zahrady půvab a eleganci.

Hemerocallis ‚Stella de Oro‘

Hemerocallis ‚Happy Returns‘

Hemerocallis ‚Happy Returns‘ je atraktivní odrůda hemerokalidy, která je oblíbená mezi zahradníky díky svému bohatému kvetení a snadné péči. Tato odrůda je známá svými žlutými květy, které se objevují opakovaně v průběhu léta.

Tato odrůda je vhodná pro slunná a polostinná stanoviště a je odolná vůči mrazu. Hemerocallis ‚Happy Returns‘ preferuje dobře propustnou půdu a pravidelné zalévání. Rostlina je také odolná vůči většině škůdců a nemocí.

Hemerocallis ‚Happy Returns‘ je ideální volbou pro vytvoření barevného akcentu ve vaší zahradě. Je vhodná pro výsadbu v květinových záhonech, mixborderů a také do květinových nádob. Kombinuje se dobře s jinými odrůdami hemerokalidy a dalšími kvetoucími rostlinami.

Doporučujeme si tuto odrůdu vyzkoušet a přidat tak do své zahrady krásu a radost z květinového zobrazení!

Hemerocallis ‚Chicago Apache‘

Tato odrůda má středně vysoké stonky, které dosahují výšky až 70 cm. Je poměrně odolná vůči chladu a snáší i vyšší teploty. Kvete od července do srpna a zaluje množství slunce.

Hemerocallis ‘Chicago Apache’ je vytrvalý a nenáročný květ, který je ideální pro zahradníky všech úrovní. Jeho nádherné květy přinášejí do zahrady jiskru barev a zároveň působí elegance.

Vlastnosti:

Výška rostliny 70 cm
Doba kvetení červenec-srpen
Barva květu červená s žlutým okem
Expozice slunce
Rozmnožování dělením trsů
Půda vlhká, dobře propustná

Hemerocallis ‚Chicago Apache‘

Hemerocallis ‚Chicago Apache‘ je jednou z nejprodávanějších odrůd Hemerocallisu. Tato odrůda je oblíbená pro své nádherné květy a jedinečné barvy.

‚Chicago Apache‘ je trvalka, která kvete v letních měsících. Je velmi odolná a nenáročná na pěstování. Tato odrůda je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což z ní dělá skvělou volbu pro začínající zahradníky.

Vlastnosti odrůdy Hemerocallis ‚Chicago Apache‘:

  • Silné až středně silné rostliny.
  • Vyžaduje slunné stanoviště s dobře propustnou půdou.
  • Kvetení začíná v červnu a pokračuje až do srpna.
  • Květy mají průměr asi 12 cm.
  • Rostlina dosahuje výšky asi 60-70 cm.

Hemerocallis ‚Ruby Stella‘

Pěstování hemerokalu ‚Ruby Stella‘ je velmi snadné. Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou. Je odolná vůči mrazu a není náročná na péči. Dobře snáší suché období a nenáročná na hnojení. Doporučuje se pravidelně zalévat a odstraňovat zvadlé květy a odkvetlé stonky, aby se podpořila další kvetení.

Hemerocallis ‚Primal Scream‘

‚Primal Scream‘ je jednou z odrůd Hemerocallis, která je velmi oblíbená mezi zahradníky. Tato odrůda je známá svou výraznou květinou, která se vyznačuje intenzivním zápisem barev. Květ má výrazně červenou barvu s žlutým středem, který vytváří kontrastní efekt. Každý květ má tvar trubky a je hladký na povrchu.

Hemerocallis ‚Purple de Oro‘

Hemerocallis ‚Purple de Oro‘ je vysoce odolná rostlina a snadno se pěstuje. Je schopna se přizpůsobit různým půdním podmínkám a není náročná na péči. Tato trvalka je také vytrvalá a dlouhověká, což z ní činí vynikající volbu pro každou zahradu.

Tato odrůda je vhodná pro výsadbu v záhonech, okrasných zahradách nebo ve skupinkách. Roste nejlépe na slunném stanovišti, ale snese i polostín. Dobře se kombinuje s dalšími odrůdami Hemerocallis, které mají podobnou barvu květů.

Vlastnosti Hemerocallis ‚Purple de Oro‘
Barva květu Fialová
Vůně květu Ano
Výška 60-70 cm
Šířka 50 cm
Doba květu Červen-Srpen
Světlo Slunce až polostín

Hemerocallis ‚Hyperion‘

Výhody odrůdy Hemerocallis ‚Hyperion‘

  • Nejprodávanější odrůda Hemerocallis
  • Krásné a velké květy
  • Velmi odolná vůči nemocem a škůdcům
  • Vhodná pro začátečníky i zkušené zahradníky
  • Atraktivní pro motýly a včely

Hemerocallis ‚Double Pardon‘

Tato odrůda je také ceněná pro svou odolnost a snadnou péči. Hemerocallis ‚Double Pardon‘ je vytrvalá rostlina, která vytváří husté trsy středně zelených listů. Rostlina je velmi odolná a snadno se přizpůsobuje různým podmínkám prostředí. Je snadno pěstovatelná jak v zahradách, tak v květinových záhonech.

Tato odrůda také kvete po dlouhou dobu, často až několik týdnů. Květy se otevírají ráno a zavírají se večer, což jim dává další rozměr krásy. Rostlina je také atraktivní pro opeřence a motýly, kteří se rádi zastavují na jejich květy za slunečného dne.

Hemerocallis ‚Double Pardon‘
Výška rostliny 60 cm
Šířka rostliny 30 cm
Barva květů Žlutá s tmavě červenými pruhy
Doba květu Celé léto
Stanoviště Plné slunce až polostín