Hemerocallis křiženec „Kapka krému“ je nádhernou květinou s bleděkrémovými okvětními lístky a jemnou vůní

Hemerocallis cream drop

Hemerocallis cream drop je nejoblíbenější odrůda pro každou zahradu. Tato odrůda se těší velké oblibě díky své výrazné kráse a snadnému pěstování.

Původ a popis odrůdy

Hemerocallis cream drop v zahradním designu

Nároky na půdu a stanoviště Zálivka a údržba

Pro každou zahradu

Pěstování Hemerocallis cream drop je velmi jednoduché. Rostlina preferuje slunné stanoviště a dobře propustnou půdu. Je odolná vůči mrazu, ale v zimě je vhodné ji chránit mulčováním. Zálivka by měla být pravidelná, ale není nutné rostlinu přelít. Hnojení je také důležité, zejména před kvetením. Rostlinu je možné množit dělením trsů nebo semenem, ale nejefektivnější způsob je dělení trsů.

Původ a popis odrůdy

Tato odrůda kvete v období letních měsíců, přesněji od června do srpna. Květy se otevírají ráno a večer se zavírají. Trvání květů je až 24 hodin, po té se opadávají a nahrazují je nové květy. Hemerocallis cream drop je velmi bohatá na kvetení, a tak vytváří krásné a barevné květinové záhony v zahradě.

Charakteristiky Hemerocallis cream drop

Tato odrůda je také charakterizována svou schopností růst v různých podmínkách. Hemerocallis cream drop je velmi odolná vůči nepříznivým klimatickým podmínkám a nemocem. Rostlina je také pěstována v nádobách a květinových záhonech.

Zde je tabulka s detailními charakteristikami Hemerocallis cream drop:

Charakteristika Hemerocallis cream drop
Výška rostliny 60 cm
Barva květů Krémová
Forma květů Trubkovitá
Doba kvetení
Stanoviště Slunce až polostín
Půda Vlhká, dobře propustná
Nároky Nízké

Pěstování Hemerocallis cream drop

Výběr stanoviště

Hemerocallis cream drop preferuje slunné až polostinné stanoviště, které je chráněno před přímým sluncem během nejparnějších hodin dne. Vyhýbejte se místům s dlouhodobou stínem, které by brzdilo kvetení rostliny.

Půda

Pro pěstování Hemerocallis cream drop je nejvhodnější propustná a na živiny bohatá půda. Zajistěte rostlině dobrou drenáž, aby nedocházelo k zamokření a hnilobě kořenů.

Zálivka

Hnojení

Hemerocallis cream drop je žravá rostlina, která vyžaduje pravidelné hnojení. Doporučuje se používat hnojivo bohaté na fosfor, které podporuje tvorbu květů. Hnojení provádějte v období růstu a kvetení.

Mulčování

Poznámka Krok
1 Vyjměte rostlinu z půdy a odstraňte přebytečnou zeminu od kořenů.
2 Trs rozdělte na menší části s dostatečným množstvím kořenů a růstového pupenu.
3 Přesazujte jednotlivé části na nová stanoviště a dobře zazemněte.
4 Zalijte nově přesazené rostliny a pečlivě je sledujte, zda se zakoření.

Ochrana před škůdci a nemocemi

Nejlepší přátelé Hemerocallis cream drop v zahradě

Hemerocallis cream drop se v zahradě dobře doplňuje s dalšími rostlinami, zejména s okrasnými trávami, které dokážou zvýraznit kontrast mezi jejich jemnými květy a vzrůstem travin.

Použití Hemerocallis cream drop v zahradním designu

Kombinace s dalšími rostlinami

Při výběru společníků pro Hemerocallis cream drop volte rostliny s podobnými nároky na stanoviště a péči. Doporučuje se kombinovat s trvalkami, které vykazují kontrastní barvu nebo tvar květů, například s echinaceou nebo rudbekií.

Hemerocallis cream drop a přitažlivost pro brouky a motýly

Hemerocallis cream drop pomocí zahradního osvětlení

Období kvetení a životnost květů

Hemerocallis cream drop kvete obvykle od června do července. Různé odrůdy mohou mít odlišná období kvetení. Květy trvají zpravidla tři až čtyři dny, poté vadnou a je vhodné je odstranit, aby rostlina mohla produkovat nové květy.

Úprava Hemerocallis cream drop na zimu

Možnosti zakoupení odrůdy Hemerocallis cream drop

Odrůdu Hemerocallis cream drop lze zakoupit ve specializovaných zahradnických centrech nebo online zahradnických obchodech. Při výběru rostliny si důkladně prohlédněte její stav, zda je zdravá a silná, a vybírejte pouze od ověřených prodejců.

Inspirace zahrady s Hemerocallis cream drop

Nároky na půdu a stanoviště

Půda pH Podmínky
Dobře propustná půda s vyšším obsahem organické hmoty 6-7 Neutrál až mírně kyselé podmínky

Pokud budete dodržovat tyto nároky na půdu a stanoviště, Hemerocallis Cream Drop vám bude odměnou krásnými květy a zdravým vzhledem.

Zálivka a údržba Hemerocallis cream drop

Zálivka:

Údržba:

Pravidelná údržba a zálivka Hemerocallis cream drop je klíčem k jejímu zdraví a krásnému kvetení. Dodržováním těchto pokynů budete mít dlouhodobou radost z této populární odrůdy.

Mulčování a hnojení

Co se týče hnojení, doporučuje se používat kompletní organické hnojivo bohaté na dusík, fosfor a draslík. Hnojivo se aplikuje na začátku vegetačního období a poté v pravidelných intervalech, obvykle každé 2-3 týdny. Důležité je dodržovat doporučené dávkování uvedené na obalu hnojiva.

Pokud se rozhodnete použít tekuté hnojivo namíchané ve vodě, je vhodné zalévat rostlinu hnojivem ráno nebo večer, abyste zabránili spálení listů. Pokud používáte granulované hnojivo, postupujte dle návodu na obalu a rovnoměrně jej rozprostřete kolem rostliny.

Ochrana před škůdci a nemocemi

  • Plevele: Chcete-li minimalizovat růst plevelů kolem rostliny, doporučuje se použití mulče nebo pravidelné odstraňování plevele ručně.

Nejlepší přátelé Hemerocallis cream drop v zahradě

Hemerocallis cream drop, nejoblíbenější odrůda Hemerocallis, je skvělou volbou pro každou zahradu. Tato odrůda má všestranné využití a skvěle se kombinuje s různými rostlinami. V následujícím seznamu najdete nejlepší přátele pro Hemerocallis cream drop v zahradě:

Krásnotyče (Liatris spicata)

  • Krásnotyče mají rády slunečné stanoviště a dobře prokypřenou půdu.

Pryskyřníky (Echinacea sp.)

  • Pryskyřníky mají rády slunečné a suché stanoviště a dobře prokypřenou půdu.

Jednou z největších předností Hemerocallis cream drop je její přitažlivost pro brouky a motýly. Tyto květiny mají nádherné květy, které svými barvami a vůní lákají tyto přírodní pomocníky. Tím přispíváte k rozmanitosti a biodiverzitě své zahrady.

Hemerocallis cream drop kvete v létě a její květy mají poměrně dlouhou životnost. Jejich barva se postupně mění od světle krémové až po světle žlutou. Abyste zajistili dlouhodobé kvetení Hemerocallis cream drop, doporučuje se odstraňovat zkvéstlé květy.

Použití Hemerocallis cream drop v zahradním designu

Hemerocallis cream drop je vynikající rostlina pro použití v zahradním designu. Její jemné krémové květy přinášejí do zahrady eleganci a sofistikovanost.

Světlý akcent

Vzhledem k její světlé barvě je Hemerocallis cream drop vynikající volbou pro vytvoření světlého akcentu na tmavších místech zahrady. Lze ji použít v blízkosti stěn, plotů nebo ve stínu stromů, kde se její květy budou vynikající proti tmavšímu pozadí.

Podtrhněte kouzlo své zahrady

Kombinace s dalšími rostlinami

Další možností je kombinace Hemerocallis cream drop s různými bylinami, například s levandulí, rozmarýnem nebo šalvějí. Tato kombinace vytváří květinové pole s příjemnou vůní a přitahuje svými květy motýly a včely.

Kombinace Hemerocallis cream drop s dalšími rostlinami poskytuje nekonečné možnosti pro kreativní zahradnické úpravy a vytvoření jedinečného prostoru plného krásných květin a rostlin.

Hemerocallis cream drop a přitažlivost pro brouky a motýly

Brouci a motýli mají v přírodě důležitou roli při opylování rostlin. Když se přistěhují na květ Hemerocallis cream drop, přenášejí pyl z jedné rostliny na druhou, což zajišťuje jejich reprodukci. To je velmi prospěšné pro ekosystém a zahradu.

Druh Opylovač
Brouci Čmeláci, včely, mandelinky
Motýli Perlorodka, babočka, otakárek

Příklady rostlin bohatých na nektar a pyl:

  • Levandule
  • Echinacea
  • Celosie
  • Heřmánek

Hemerocallis cream drop pomocí zahradního osvětlení

Důležitým faktorem při osvětlování Hemerocallis cream drop je také správný úhel. Je vhodné světlomety namířit tak, aby osvětlily květy z nadhledového úhlu. Tím vytvoříte zajímavý kontrast mezi stínem a světlem a zvýrazníte detaily jejich květů.

Období kvetení a životnost květů

Po odkvětu je vhodné odstraňovat uschlé květy, což pomáhá udržovat rostlinu zdravou a podporuje další tvorbu květů. Pravidelné odstraňování uschlých květů také zlepšuje celkový estetický vzhled rostliny.

Úprava Hemerocallis cream drop na zimu

Správná úprava rostliny Hemerocallis cream drop na zimu jí umožní se dobře zotavit a připravit se na nadcházející růstovou sezónu.

Možnosti zakoupení odrůdy Hemerocallis cream drop

Chcete-li získat odrůdu Hemerocallis cream drop pro svou zahradu, máte několik možností. Tato oblíbená odrůda je dostupná v různých zahradnictvích a online obchodech specializujících se na prodej květinových rostlin.

Možnosti zakoupení odrůdy Hemerocallis cream drop:
– Zahradnictví specializující se na trvalky
– Online obchody se semeny a rostlinami
– Odborníci a zkušení zahradníci

Inspirace zahrady s Hemerocallis cream drop

Japonská zahrada s Hemerocallis cream drop

Moderní zahrada s Hemerocallis cream drop

Přírodní zahrada s Hemerocallis cream drop