Hemerocallis lemon bells – vzrušující květina plná slunečního žlutého zvonu

Hemerocallis lemon bells

Péče o Hemerocallis lemon bells je relativně jednoduchá. Jediné, co musíte udělat, je udržovat rostlinu dostatečně zavlažovanou, zejména během suchých a horkých období. Doporučuje se pravidelně zalévat základnu rostliny, aby se zabránilo případnému zasypyvání koruny květů.

Pro zasazení Hemerocallis lemon bells je nejlepší vybrat místo s plným sluncem a dobrou odvodněnou půdou. Roste dobře i v půdách s vysokým obsahem humusu. Před zasazením je vhodné připravit půdu humusem a kompostem, aby se zlepšilo její pH a schopnost udržovat vlhkost.

Výsadba

Péče

Dále je dobré rostlinu hnojit jednou za sezónu, idealně na jaře. Použijte všeobecný hnojivový závěr pro kvetoucí rostliny a přidejte ho podle pokynů na obalu.

Sledováním těchto základních kroků pěstování a péče se postaráte o zdravou a krásně kvetoucí Hemerocallis lemon bells. Tato trvalka je skvělou volbou pro zahradu, která přinese radost svým nádherným květem a snadnou údržbou.

Jak zasadit Hemerocallis lemon bells

Před výsadbou je potřeba připravit půdu. Je dobré odstranit všechny plevele a uvolnit půdu pomocí hrabiček. Poté je vhodné půdu vyživit organickým hnojivem, například kompostem nebo zralým hnůj.

Dalším krokem je vykopání jam pro rostliny. Jámy by měly být dostatečně hluboké a široké, aby rostlina měla dostatek prostoru pro růst. Mezi jednotlivými rostlinami ponechte dostatečný odstup, aby se mohly volně šířit a nekompetovaly o živiny a vláhu.

Dbáme-li na správné zasazení a pravidelnou péči, Hemerocallis lemon bells bude úžasnou ozdobou naší zahrady. Tato rostlina přináší krásné květy a její výjimečná žlutá barva okouzlí každého.

Jak se starat o Hemerocallis lemon bells

Jak se starat o Hemerocallis lemon bells

Zálivka

Zálivka

Hnojení

Hnojení

Odstraňování odkvetlých květů

Jarní a podzimní péče

Jarní a podzimní péče

Problém nebo nemoc Možné řešení
Skvrny na listech
Mšice nebo molicovití škůdci Použijte biologické nebo chemické prostředky ke kontrole škůdců
Nedostatek květů Zkontrolujte, zda má rostlina dostatek slunečního světla a živin. Případně přidejte hnojivo bohaté na draslík.

S dodržováním správné péče budou vaše Hemerocallis lemon bells zdravé a radovat vás krásnými květy po celé léto.

Problémy a nemoci Hemerocallis lemon bells

Záplava

Sucho

Sucho

Plísňové choroby

Škůdci

Škůdci

  • Mšice: Mšice mohou poškodit listy a výhonky rostliny. Je doporučeno ošetřit rostlinu vhodným insekticidem.

Hemerocallis lemon bells je rostlina, která vyžaduje pravidelnou údržbu a občasné úpravy. Zde je několik tipů, jak správně upravit a rozmnožit tuto rostlinu.

1. Úprava rostliny:

  • Odstřihněte zvadlé květy: Pokud květina vykvétá, odřízněte zvadlé květy, abyste podpořili další kvetení.
  • Odstraňování vadných listů: Pokud zaregistrujete listy s vadami, například s plísněmi nebo skvrnami, odstraňte je, abyste zabránili šíření nemocí.

2. Rozmnožování rostliny:

  • Dělení trsů: Rostlinu je možné rozmnožit dělením jejího trsu. Nejlepší doba pro to je na jaře nebo na podzim. Opatrně vyjměte rostlinu z půdy, oddělte jednotlivé trsy a zasaďte je na nová místa.