Hemerocallis moses fire – Pěstování a péče o vzácný druh květiny, která oslní váš zahradní ráj

Hemerocallis moses fire

Odrůda moses fire patří mezi nejsvětlejší zástupce pěnišníků. Její květy se vyznačují ohnivou oranžovo-červenou barvou, která přitahuje pozornost a dodává zahradě živý a plameny žhavený dojem. Oproti jiným odrůdám pěnišníků je Hemerocallis moses fire také vysoce odolný vůči chorobám a škůdcům.

Vlastnosti odrůdy pěnišníku Hemerocallis moses fire

Pěnišník Hemerocallis moses fire je jedinečnou odrůdou s velmi zajímavými vlastnostmi. Tato rostlina je vysoce odolná vůči nepříznivým podmínkám a snadno se pěstuje v různých typech půd. Jedná se o vytrvalý druh, který každoročně kvete a produkuje nádherné ohnivě červené květy.

Výška a tvar rostliny

Doba květu

Nároky na pěstování

Tato odrůda pěnišníku vyžaduje slunečné stanoviště a vlhkou půdu. Je však přizpůsobivý a snese i výkyvy teplot, až do -30 °C. Výhodou je také jeho odolnost vůči škůdcům a nemocem. Hemerocallis moses fire je vhodným kandidátem pro začínající zahradníky, kteří hledají snadno pěstovatelnou rostlinu s výraznými květy.

Nyní víte všechno o vlastnostech odrůdy pěnišníku Hemerocallis moses fire a připraveni začít s pěstováním této ohňové rostliny ve vaší zahradě. Připravte prostor pro tuhle nádhernou rostlinu a těšte se na krásné květinové zážitky!

Způsob pěstování Hemerocallis moses fire

  1. Hnojení: Dodávání živin pěnišníku Hemerocallis moses fire je rovněž důležité pro jejich zdravý růst. Doporučuje se hnojivem bohatým na dusík, fosfor a draslík. Hnojivo by mělo být aplikováno na začátku vegetačního období rostliny a opakováno podle potřeby.

Ohnivé květy pěnišníku Hemerocallis moses fire

Hmerocallis moses fire je vytrvalá rostlina, která je snadno pěstovatelná. Vyžaduje slunečné stanoviště a dobře propustnou půdu. Rostlina je odolná vůči nejrůznějším nepříz

Péče o Hemerocallis moses fire

Správný výběr stanoviště

Zálivka a hnojení

Odstraňování odkvetlých květů

Zimní péče

Rozmnožování

Péče o Hemerocallis moses fire Informace
Stanoviště Slunečné, dobře propustná půda
Zálivka Pravidelně, vyhnout se přílišnému zamokření
Hnojení Organické hnojivo během růstového období
Odstraňování odkvetlých květů Pravidelně odstraňovat květní stvoly
Zimní péče Mulčování a ochrana před mrazy
Rozmnožování Semena, oddělávání oddenků

Kde zakoupit odrůdu Hemerocallis moses fire