Rozchodník opičí ocásek

Rozchodník opičí ocásek

Kromě pěstování rozchodníku opičí ocásek je také možné rostlinu rozmnožovat. Nejjednodušší způsob je rozmnožování řízkováním, při kterém se odřízne část rostliny a zasadí se do vlhkého substrátu. Další možností je rozmnožování semeny, které je třeba zasít do vlhké, ale dobře odvodněné půdy.

Je také možné rozšířit rozchodník opičí ocásek štěpem. Tato metoda zahrnuje oddělení výhonků od mateřské rostliny a zasazení do samostatných květináčů. Tím lze vytvořit více rostlin a šířit krásu této rostliny do dalších interiérů.

Pěstování rozchodníka opičí ocásek v domácích podmínkách

Světlo a teplota

Rozchodník opičí ocásek je velmi nenáročný, co se týče osvětlení. Nejlépe se mu daří při jasném až polostinném stanovišti, zabraňte však přímému slunečnímu světlu, které by mohlo na rostlině způsobit spáleniny.

Zalévání

Hnojení

  • Použijte hnojivo podle doporučeného dávkování na obalu
  • Hnojte pouze na vlhkou půdu
  • Přebytečnou tekutinu z hnojení vylijte

Přesazování

Důležitou součástí úspěšného pěstování rozchodníku opičí ocásek je i správná pěstební směs. Používejte směs určenou speciálně pro sukulenty, která je dobře propustná a obsahuje dostatečné množství živin.

Správná péče o rozchodníka opičí ocásek v domácích podmínkách zaručuje zdravý a vitální růst této zajímavé rostliny. Dodržujte výše uvedené rady a budete mít radost z pěstování této nenáročné sukulentní rostliny.

Péče o rozchodník opičí ocásek

Správné zálivání

Oslovení světlem

Nutriční potřeby

Teplota a vlhkost

Teplota a vlhkost

Rozmnožování rozchodníku opičí ocásek

Rozmnožování pomocí řízků:

1. Vyberte si zdravou rostlinu s dostatečně vyvinutými stonky.

5. Umístěte květináč s řízkem na světlé místo, ale vyhněte se přímému slunci. Udržujte substrát stále vlhký, ale nezalévejte příliš, aby nedošlo k hnilobě kořenů.

Rozmnožování dělením rostliny:

2. Připravte květináč s vhodnou zeminou a umístěte do něj jednu z rozdělených částí rostliny. Dobře zasypte kořeny a lehce je zatlačte, aby byly pevně usazené ve zemině.

3. Udržujte substrát vlhký a rostlinu umístěte na světlé místo s dostatečným množstvím světla, ale bez přímého slunečního záření.

Šíření a výhody rozchodníku opičí ocásek

Napsat komentář