Je citronová tráva trvalka

Je citronová tráva trvalka

Výběr citronové trávy pro vaši zahradu

Podmínky pro pěstování citronové trávy

Výběr citronové trávy pro vaši zahradu

Rozmanitost odrůd citronové trávy

Přednostní vlastnosti

  • Odpověď na podmínky růstu: Vhodné odrůdy citronové trávy se snadno přizpůsobí podmínkám růstu na vaší zahradě. Zkontrolujte, zda odrůda snese váš typ půdy, množství slunce a teplotní rozpětí.

Pěstování citronové trávy na vaší zahradě

Citronová tráva (Cymbopogon citratus) je atraktivní, aromatická trvalka, která je populární volbou pro mnoho zahradníků. Pěstování citronové trávy na vaší zahradě je snadné a přináší mnoho výhod.

Výběr správného stanoviště

Zalévání a hnojení

Co se týče hnojení, citronová tráva ocení pravidelnou aplikaci organického hnojiva nebo kompostu. V průběhu vegetačního období, zejména na jaře a v létě, doporučujeme přidávat hnojivo jednou za měsíc.

Příprava citronové trávy pro využití

Zalévání a hnojení citronové trávy

Jednou z klíčových činností při pěstování citronové trávy je správné zalévání a hnojení. Záleží na těchto faktorech, jak dobře rostlina prospívá a jak hojně plodí. Zde je několik tipů, jak správně zalévat a hnojit citronovou trávu na vaší zahradě:

Zalévání

Hnojení

Příprava citronové trávy pro využití

Krok Popis
1 Stříhání
2 Sušení
3 Uchovávání

3. Uchovávání: Po sušení je citronová tráva připravena k použití. Je vhodné ji uchovávat v suchém a hermeticky uzavřeném obalu, abychom si zachovali její příjemnou vůni a chuť co nejdéle. Tráva by měla být chráněna před vlhkostí a nepříznivými podmínkami, které by mohly ovlivnit její kvalitu.

Napsat komentář