Rozchodník purple emperor – neobyčejně krásná rostlina bohatá na léčivé látky a svévratnou historii

Rozchodník purple emperor

Rozchodník purple emperor (Sedum telephium ‚Purple Emperor‘) je krásná a nenáročná sukulentní rostlina, která je velmi oblíbená mezi zahradníky. Tato rostlina je původní ze Středomoří a charakterizuje se svými tmavými listy a nádhernými fialovými květy.

Rozchodník purple emperor je také vhodný pro pěstování v květinových nádobách a zahradních aranžmánech. Díky svému vzhledu a odolnosti je vynikající volbou pro ozdobení teras, balkónů a dalších exteriérů. Rostliny mohou být pěstovány samostatně nebo ve skupinách, které vytvářejí pohledné a zajímavé kompozice.

Rozchodník Purple Emperor

Rozchodník Purple Emperor je vysoce ceněným druhem rostliny kvetoucí v čele rodu rozchodníků. Jeho výrazná barva a bohaté kvetení ho činí oblíbenou volbou pro mnoho zahradníků.

Základní informace

Pěstování

Pěstování

Rozchodník Purple Emperor je nenáročný na pěstování a dobře se přizpůsobuje různým podmínkám. Nejvíce se mu daří na slunných až polostinných místech s dobře propustnou půdou. Je však důležité dbát na to, aby půda byla vždy mírně vlhká, nikoliv však zamokřená. Rostlině prospívá pravidelné hnojení přírodními hnojivy a odstraňování vadných částí.

Na jaře lze provést ořezávání rostliny, což podpoří tvorbu kompaktního a bohatého kvetení. Rozmnožování se provádí oddělováním bočních výhonů nebo výsevem semínek.

Péče

Základní informace

Rozchodník Purple Emperor (Sedum telephium ‚Purple Emperor‘) je vytrvalá rostlina patřící do čeledi tlusticovité. Její přírodní areál se nachází v Evropě, kde roste na suchých a slunných stanovištích. Tento rozchodník je oblíbeným výběrem pro výsadby ve skalních zahradách, ale také v trvalkových záhonech, kde dodává krásné kontrasty a barvy.

  • Čeleď: Tlusticovité (Crassulaceae)
  • Rod: Rozchodník (Sedum)
  • Druh: Rozchodník telephium
  • Odrůda: Purple Emperor
  • Typ: Vytrvalá rostlina
  • Barva listů: Fialová
  • Barva květů: Růžová
  • Stanoviště: Slunné, suché
  • Půda: Dobře propustná

Rozchodník Purple Emperor je skvělou volbou pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu s atraktivními fialovými listy a růžovými květy. Tato rostlina přinese do zahrady krásu a živé barvy po celé léto. Stačí jí poskytnout vhodné stanoviště a minimální péči a budete se moci těšit z jejího půvabu každý rok znovu.

Pěstování

Zálivka

Hnojení

Pokud budete dodržovat tyto základní principy pěstování, budete mít úspěch při péči o rozchodníka purple emperor. Tento krásný motýl přinese do vaší zahrady nádherné barevné květy a bude přitahovat pozornost svým elegantním letem.

Péče

Zalévání

Půda

Světlo